Riadenie závlahy, kúrenia, chladenia cez Arduino + Wiznet + grafy

Pridať do obľúbených
Cena: 40
Kontakt
Pridané 06-10-2018 19:41:40
Pridal
Neregistrovaný inzerent

Popis

Webaplikácia ponúka ovládanie závlahy v automatickom režime - 2 štartovacie časy s možnosťou zvolenia intervalu zalievania, manuálny režim, nastavenie minútového intervalu od momentálneho času. Systém dbá na efektivitu závlahy a tá môže byť aktívna iba pri počasí bez dažďa.

Systém vie ďalej automaticky (na základe teploty) ovládať volitelný systém kúrenia, alebo chladenia. Je možné si navoliť požadovanú teplotu vrátane hysterézy.´Pôvodne robené pre sklenník, ktorý si udržiavá teplotu. V lete sa chladí, v zime vykuruje.

Systém umožňuje modifikovať názvy jednotlivých izieb/periférii. Možnosť zmeniť prihlasovacie meno a heslo, logy systému s chybovými hláškami o neplatných dátach od senzorov, real-time tabuľka prehľadu so všetkými hodnotami. Možnosť vzdialeného reštartu dosky. Vizualizácia dát cez grafy - teplota v 5-minútových intervaloch, aktivita kúrenia/chladenia a všetkých zavlažovaných okruhov v minútových intervaloch. Súčasťou systému je aj záznam max/min hodnôt za rôzne obdobia. Inštrukcie Hardvér pre projekt: 
Arduino Mega
6x relé
1x ds18b20, alebo iné teplotné čidlo či termistor
1x FC-37 (alebo príbuzný dažďový senzor)
Wiznet W5100 shield (kompatibilný i W5500 modul)
Systém je svižný, webovo orientovaný. Pri výpadku pripojenia sú všetky výstupy bezpečne vypnuté a ihneď po nadviazaní spojenia s webom sa Arduino synchronizuje s webom. 


Systém je vhodný pre polievanie črepníkov, záhrady, záhonov. K relé je možné pripojiť napríklad solenoidy, či rôzne typy elmg ventilov na vodu, prípadne čerpadlá. Každé relé dokáže utiahnuť 2,3kW. (10A pri 230V) 

Celá logika systému beží na webe, Arduino spúšťa PHP scripty, ktoré aktualizujú všetky výstupy so zohľadnením časov, vstupných hodnôt, hysterézy, atď.


V prípade akýchkoľvek otázok o systéme ma kontaktujte, rád odpoviem.
Cena je za webovú časť, program pre Arduino s Ethernet shieldom W5100, dodávam aj schému zapojenia.

Špecifické detaily inzerátu

Platforma Windows
Transakcia: Predám

Lokalita

Košice, Košický kraj, Slovensko
-, 04200

Detail inzerátu

Číslo inzerátu: 436
Zobrazené: 528
Inzerát expiruje: 04-01-2019 20:41:40